تبلیغات
 $اطلاعات بانكی$ - 100000 ریال
جدیدترین مطالب

100000 ریال

100000 ریال

100000RLS-front.jpg

100000RLS-back.jpg

مشخصات
رنگ: سبز زیتونی
ابعاد: 79*166 میلیمتر
طرح رو: تصویر امام خمینی (ره)
طرح پشت: آرامگاه سعدی

ویژگی­های كاغذ

واترمارك: پرتره حضرت امام (ره) در سمت چپ و در خمیر كاغذ به صورت سه بعدی كه در مقابل نور از دو طرف قابل مشاهده است.

نخ امنیتی پنجره‌ای: از نوع هولوگرام با عرض 5/2 میلیمتر شامل آرم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در طول نخ که در مقابل نور با تغییر زاویه بصورت هفت رنگ دیده می‌شود و عدد لاتین 100000 در روی آن قابل مشاهده خواهد بود.

نخ امنیتی پنهان: از جنس پلی استر که عبارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روی آن نقش بسته و تحت تابش اشعه ماورای بنفش با سه رنگ سبز، آبی و قرمز نمایان خواهد شد.

الیاف فلورسنتی نامرئی: در پشت و روی کاغذ وجود دارد که تحت تابش اشعه ماورای بنفش در چهار رنگ زرد، سبز، قرمز و آبی قابل مشاهده خواهد بود.

ویژگی‌های چاپ

نوع چاپ: به صورت افست خشك

نقش: کلیه نقوش اسکناس به صورت خطی و با استفاده از سیستم طراحی امنیتی طراحی شده‌اند که شامل طرح‌های گیلوش و مدالین (طرح هندسی تکراری) و ریزنوشته‌ها می‌باشد.

ریزچاپ (میكروپرینت): بر روی اسکناس بصورت ریزچاپ برجسته و ریزنوشته و در پشت اسکناس بصورت ریزچاپ برجسته بر روی گنبد آرامگاه سعدی قرار دارد.

سیترو (See Through): عدد 100000 در قسمت چپ و پایین که با چاپ مکمل آن در پشت اسكناس در مقابل نور قابل مشاهده می‌باشد.

چاپ برجسته: بخش‌هایی از این اسكناس شامل پرتره امام خمینی (ره)، حاشیه و نوشته‌ها واقع بر روی اسکناس و آرامگاه سعدی، حاشیه و نوشته‌ها در پشت اسکناس دارای چاپ برجسته می‌باشند كه برجستگی این سطوح در مقایسه با چاپ‌های دیگر به سادگی به وسیله انگشتان دست قابل لمس است.

نشانه برجسته برای تشخیص روشن­دلان: گوشه سمت چپ و پایین، چهار نقطه به صورت برجسته به رنگ قهوه‌ای برای سهولت شناسایی این اسكناس توسط عزیزان روشن­دل در نظر گرفته شده است.

تصویر مخفی (لتنت ایمیج): مشخصه طرح مخفی در حاشیه پایین اسکناس به صورت برجسته چاپ شده است که با قرار دادن اسکناس در راستای چشم به شکل تقریباً افقی و در مقابل نور، عدد لاتین 100000 نمایان خواهد شد.
طبقه بندی: اسكناس و مسكوك ، اطلاع رسانی و تازه های بانكی، جزوات آموزش بانكی،
برچسب ها: اسكناس و مسكوك، جزوات اموزشی،

تاریخ : هشتم شهریور 89 | 23:48 | نویسنده : رحمان نجفی | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون