تبلیغات
 $اطلاعات بانكی$ - 5000 ریال
جدیدترین مطالب

5000 ریال

5000 ریال

no5000Rls.jpg

nr5000Rls.jpg

مشخصات
رنگ: قهوه‌ای ـ سبز زیتونی ـ نارنجی
ابعاد: 75*154 میلیمتر
طرح رو: تصویر امام خمینی (ره)
طرح پشت: گل و بلبل

ویژگی­های كاغذ

واترمارك: پرتره حضرت امام (ره) در سمت راست و در خمیر كاغذ كه در مقابل نور از دو طرف قابل رؤیت است.

نخ امنیتی: از نوع متالایز با عرض 2/1 میلیمتر به صورت پنجره‌ای كه عبارت 5،000 ریال به صورت فارسی و لاتین روی آن نمایان است.

جنس: %100 پنبه

فیبرهای نامرئی فلورسنت: استفاده از فیبرهای نامرئی فلورسنت در خمیره كاغذ به رنگ­های سبز، آبی، زرد و قرمز در رو و پشت اسكناس كه در مقابل تابش اشعه ماوراء ‌بنفش قابل رؤیت است.

ویژگی­های چاپ

نوع چاپ: به صورت افست خشك

نمره: از نوع لترپرس یك رنگ فلورسنت كه در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش به رنگ طلائی نمایان خواهد شد.

ریزچاپ (میكروپرینت): عبارت "بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران" به صورت خطی در وسط اسكناس بالای عبارت پنج هزار ریال به صورت ریزچاپ (میكروپرینت) درج گردیده است كه با ذره‌بین قابل رویت است.

سیترو (See Through): در بالا و پایین اسكناس به صورت گل مورب كه با چاپ مكمل آن در پشت اسكناس در مقابل نور قابل رؤیت می­باشد.

چاپ برجسته: بخش­هائی از این اسكناس دارای چاپ برجسته می‌باشد كه برجستگی این سطوح در مقایسه با چاپ­های دیگر به سادگی به وسیله انگشتان دست قابل لمس است.

نشانه برجسته برای تشخیص روشن­دلان: سمت چپ و پایین یك خط و دو نقطه در زیر آن به صورت برجسته برای سهولت شناسایی این اسكناس توسط عزیزان روشن­دل در نظر گرفته شده است.

تصویر مخفی (لنت ایمیج): طرح لوگوی بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در قسمت چپ عبارت پنج هزار ریالی روی كتیبه زیتونی رنگ به صورت مخفی چاپ شده است كه با متمایل نمودن طرح و تابیدن نور به خطوط، طرح پنهان‌شده ظاهر و تصویر طرح به صورت برجسته نمایان خواهد شد.
طبقه بندی: اسكناس و مسكوك ، اطلاع رسانی و تازه های بانكی، جزوات آموزش بانكی،
برچسب ها: اسكناس و مسكوك، جزوات اموزشی،

تاریخ : پنجم شهریور 89 | 23:42 | نویسنده : رحمان نجفی | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون