تبلیغات
 $اطلاعات بانكی$ - 2000 ریال
جدیدترین مطالب

2000 ریال

2000 ریال

no2000Rls.jpg

nr2000Rls.jpg

مشخصات
رنگ: در سری اول بنفش ـ سبز زیتونی و در حال حاضر پوست پیازی
ابعاد: 74*151 میلیمتر
طرح رو: سری اول آزادی خرمشهر و در حال حاضر با تصویر امام خمینی (ره)
طرح پشت: خانه كعبه

ویژگی­های كاغذ

واترمارك: سری اول تصویر شهید فهمیده و در حال حاضر با پرتره حضرت امام (ره) در سمت چپ و در خمیر كاغذ كه در مقابل نور از دو طرف قابل رؤیت است.

نخ امنیتی: از نوع پلی‌استر با عرض یك میلیمتر با نوشته بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در درون كاغذ قرار گرفته است كه در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش به رنگ آبی، زرد و قرمز نمایان خواهد شد.

جنس: %100 پنبه

فیبرهای نامرئی فلورسنت: استفاده از فیبرهای نامرئی فلورسنت در خمیره كاغذ به رنگ­های سبز، آبی، قرمز و زرد در رو و پشت اسكناس كه مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش قابل رؤیت است.

ویژگی­های چاپ

نوع چاپ: به صورت افست خشك

نمره: از نوع لترپرس یك رنگ فلورسنت كه در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش به رنگ طلائی نمایان خواهد شد.

ریزچاپ (میكروپرینت): عبارت "بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران" در مستطیل‌های كوچك بنفش‌رنگ در قسمت بالای اسكناس به صورت ریزچاپ (میكرو پرینت) درج گردیده است كه با ذره‌بین قابل رویت است.

سیترو (See Through): در سری اول قسمت راست اسكناس، واترمارك چاپ شده به صورت گل و در حاضر سمت چپ و پائین به صورت 2000 كه با چاپ مكمل آن در پشت اسكناس در مقابل نور قابل رویت می‌باشد.

چاپ برجسته: بخش­هائی از این اسكناس دارای چاپ برجسته می‌باشد كه برجستگی این سطوح در مقایسه با چاپ­های دیگر به سادگی به وسیله انگشتان دست قابل لمس است.

نشانه برجسته برای تشخیص روشن­دلان: سمت گوشه چپ دو نقطه به صورت برجسته برای سهولت شناسایی این اسكناس توسط عزیزان روشن­دل در نظر گرفته شده است.

تصویر مخفی (لتنت ایمیج): طرح تصویر مخفی در قسمت وسط و پایینی روی كتبیه قهوه‌ای رنگ مبلغ اسمی اسكناس در سری قدیم به صورت فارسی (2000) و در سری جدید به صورت لاتین (2000) به طور مخفی چاپ شده است كه با متمایل نمودن طرح و تابیدن نور به خطوط، طرح پنهان‌شده ظاهر و تصویر طرح به صورت برجسته نمایان خواهد شد.
طبقه بندی: اسكناس و مسكوك ، اطلاع رسانی و تازه های بانكی، جزوات آموزش بانكی،
برچسب ها: اسكناس و مسكوك، جزوات اموزشی،

تاریخ : پنجم شهریور 89 | 00:41 | نویسنده : رحمان نجفی | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون