تبلیغات
 $اطلاعات بانكی$ - اسکناس 2000 ریالی
جدیدترین مطالب

اسکناس 2000 ریالی

اسکناس 2000 ریالی

2kobsec.jpg
2krvsec.jpg
2k1sec.jpg

1- چاپ برجسته

تصویر حضرت امام خمینی(ره) در سمت راست با چاپ برجسته.

2k2sec.jpg

2- واترمارك

طرح تصویر حضرت امام خمینی (ره) در سمت چپ و در خمیره كاغذ (واترمارك) كه در مقابل نور از دو طرف قابل رویت است و همانند طرح تصویر واترمارك اسكناسهای سری قبل است.

2k3sec.jpg

3- نخ امنیتی

نخ امنیتی از نوع پلی‌استر با نوشته بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در درون كاغذ قرار گرفته است که در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش به رنگهای سبز و آبی و قرمز نمایان می‌گردد.

2k4sec.jpg

4- نشانه برجسته برای تشخیص نابینایان

سمت چپ و پایین دو نقطه به صورت برجسته برای سهولت شناسایی این اسكناس توسط عزیزان روشندل در نظر گرفته شده است.

2k5sec.jpg

5- سیترو

سمت چپ و پایین (سمت راست مشخصه موضوع بند 4) بخشی از مبلغ اسمی اسكناس به صورت لاتین (2000) چاپ شده كه با چاپ قسمت مكمل آن در پشت اسكناس در مقابل نور قابل رویت می‌باشد.( طرح SeeThrough)

2k6sec.jpg

6- تصویر مخفی

طرح تصویر مخفی در قسمت وسط و پایینی روی كتیبه قهوه‌ای رنگ مبلغ اسمی اسكناس به صورت لاتین(2000) به طور مخفی چاپ شده است كه با قرار دادن اسكناس در حالت افقی و در مقابل نور قابل رویت می‌باشد.

2k7sec.jpg

7- ریزچاپ (میکروپرینت)

عبارت «جمهوری اسلامی ایران» در مستطیل های کوچک بنفش رنگ در قسمت بالای اسکناس به صورت ریزچاپ (میکروپرینت) درج گردیده است که با ذره‌بین قابل رویت است.

2k8sec.jpg

8- شماره سریال زیر نور ماوراء بنفش

شماره سریال اسکناسها به رنگ قرمز در قسمت پایین سمت راست و بالای سمت چپ با استفاده از مرکب فلورسنت چاپ شده است که زیر نور ماوراءبنفش به رنگ طلائی قابل رویت می‌باشد.

2k9sec.jpg

9- چاپ برجسته

بخش هایی از این اسکناس دارای چاپ برجسته می باشد که برجستگی این سطوح در مقایسه با چاپ های دیگر به سادگی بوسیله انگشتان دست قابل لمس است.

10- فیبرهای نامرئی فلورسنت

استفاده از فیبرهای نامرئی فلورسنت در خمیره کاغذ به رنگهای سبز ، آبی ، قرمز و زرد در رو و پشت اسکناس که مقابل تابش اشعه ماوراءبنفش قابل رویت است.

11- مرکب فلورسنت

استفاده از مرکب فلورسنت در بخش اعظم سطح اسکناس و بخشی از پشت اسکناس که در زیر نور ماوراءبنفش به رنگ سبز روشن دیده می‌شود.
طبقه بندی: اسكناس و مسكوك ، اطلاع رسانی و تازه های بانكی، جزوات آموزش بانكی،
برچسب ها: اسكناس و مسكوك، جزوات اموزشی،

تاریخ : بیست و پنجم مرداد 89 | 22:42 | نویسنده : رحمان نجفی | نظرات

  • paper | بیا اینجا | از قدیم تا کنون